Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime, kas yra "Skinfoot" ir kaip ji veikia.


Pastaraisiais metais buvo sukurtos įvairių formų kompiuterio naudotojo sąsajos, kurias natūraliai galima nešiotis bet kur ir bet kada. Sąsaja - tai įrenginys, kuris sujungia žmogų naudotoją su kompiuteriu. Viena iš tokių formų yra "Skinput", kuri tiesiogine prasme naudoja jūsų kūno odą kaip jutiklinį ekraną informacijai į kompiuterį įvesti. Skinput įrenginį sudaro projektorius, leidžiantis ant delno ar dilbio rodyti meniu ekraną, vibracijos jutiklis, galintis aptikti vibracijas, atsirandančias vartotojui pirštais palietus odą, ir jungtis, perduodanti aptiktas vibracijas į kompiuterį. Projektoriui projektuojant ekraną į naudotojo dilbį arba delną, odos plotas paliečiamas, todėl oda vibruoja. Skinfoot pagal šią vibraciją nustato paliestos odos vietą ir gauna šią informaciją.

Ši technologija įmanoma, nes pirštu palietus odą, vibracijos perdavimo charakteristikos keičiasi priklausomai nuo vietos. Kai ant dilbio tam tikroje vietoje uždedamas vibracijos jutiklis ir atliekama "Skinfoot", jutiklio aptiktų vibracijų dydis, forma ir dažnis skirsis priklausomai nuo odos vietos. Taip yra todėl, kad kūno komponentų, tokių kaip raumenys ir kaulai, padėtis ir forma kiekvienoje vietoje yra skirtinga, o atstumas tarp jutiklio ir pirštu spaudžiamo taško yra skirtingas.

Spaudžiant pirštu odą, susidaro kelių skirtingų formų vibracinė energija, kurios dalis virsta garsu ir sklinda oru. Likusios vibracijos skirstomos į skersines bangas, kurios keliauja odos paviršiumi kaip bangos, ir išilgines bangas, kurios keliauja kūno viduje, virpindamos kaulus ir grįždamos į odą. Šių išilginių ir skersinių bangų skleidžiamų virpesių dažniai yra svarbios vietos nustatymo užuominos.

Kai skersinė banga sukelia virpesius, jų amplitudė priklauso nuo jėgos, kuria spaudžiamas pirštas, spaudžiamo odos ploto stiprumo ir audinio plastiškumo. Esant tai pačiai spaudimo jėgai, didesnis spaudimo greitis sukuria daugiau santykinai didesnio dažnio virpesių. Didesnio dažnio virpesiai perduodami santykinai greičiau ir yra tikslesni. Be to, skersinės bangos sklinda toliau, nes kuo storesnis kūnas sąlyčio zonoje ir kuo minkštesnė oda, tuo didesnė sklindančių virpesių amplitudė. Skersinės bangos paprastai sukelia didesnės amplitudės virpesius nei išilginės bangos. Skirtingai nei skersinės bangos, kurios didelėmis amplitudėmis atsispindi odos paviršiuje, išilginės bangos sklinda per odą ir po ja esančius minkštuosius audinius, kad pasiektų kaulus. Šios išilginės bangos sukelia kaulų vibraciją, o vibracijos atsispindi atgal į odą. Išilginės bangos pasižymi mažesne deformacija nei skersinės bangos ir paklūsta kietųjų kūnų fizikos dėsniams. Išilginės bangos sukuria santykinai didesnius dažnius nei skersinės bangos. Šiuos dažnius aptinka vibracijos jutiklis, o jungiamasis įtaisas juos paverčia skaitmeniniu signalu, kuris siunčiamas į kompiuterį.

Programa "Skinfoot" dar tik pradedama kurti ir turi tik paprastą naudotojo sąsają. Nors skirtingų žmonių ir net to paties žmogaus alkūnės ir pirštų jautrumas skiriasi, ji gali nustatyti norimą įvesti informaciją vidutiniškai 95 % tikslumu. To nepakanka, kad pakeistų jūsų dabartinę klaviatūrą. Tačiau ši technologija tokia įdomi dėl to, kad kūno dalis naudojančios naudotojo sąsajos gali padėti sukurti kompiuterius, kuriems nereikės nei monitoriaus, nei klaviatūros.